Kurzy Alfa

Kdyby člověk mohl žít vícekrát..... V prvním životě by dělal chyby… a ve druhém by z nich těžil.   D. H. Lawrence

 

Skutečně, v životě není žádná generálka. Jdeme rovnou na jeviště. Náš životní příběh se žene čím dál větší rychlostí a my často nestačíme ani řídit jeho směr, natož přibrzdit. Přicházejí události a situace, které bychom si nedokázali představit ani ve snu a najednou je musíme řešit.

Tak se stává, že hledáme způsob, jak na to. Někdo si nechá poradit od souseda, jiný hledá moudra v časopisech nebo televizi. Ideální by bylo sehnat brožuru s názvem: Jak prožít svůj život co nejlépe.

A skutečně i takové existují. Nejvíce takových životních kuchařek pochází od autorů z Ameriky. Zpravidla poskytují návod „snadno a rychle“. Bohužel,  přiznejme si, americké recepty u nás moc nefungují. Pokud se chci učit jak zacházet se svým životem, musím hledat ve svém prostředí. Musím hledat v kultuře, ze které pocházím.

Jedním  z pilířů, na kterých stojí naše kultura, je křesťanství. Přesto, přiznejme si na rovinu, o něm mnoho nevíme. Mnoho z nás si pod tímto pojmem představí maximálně „pánbíčkářství“, desatero nebo o vánocích Ježíška.  Všeobecný názor o křesťanství je poznamenán velikým množstvím předsudků i pověr.

Je víra v Ježíše Krista stále aktuální? Může mi křesťanství něco dát i v dnešní rychlé době? Osobně si jsem přesvědčen, že ano. Určitě to není návod, jak být rychle šťastný, ale ukazuje na velké životní pravdy a především na vztah s Někým, kdo miluje každého člověka.

Příležitostí, jak se objektivně a nezávisle seznámit s křesťanstvím není mnoho. Proto v našem společenství pořádáme mj. Kurzy Alfa. Chceme dát příležitost všem, kteří se chtějí seznámit s živou víru v Krista.

Máte-li zájem se dozvědět více, ozvěte se nám na náš kontakt. Jste srdečně zváni.