Hotel Centrál

Tuto nádhernou nemovitost zakoupila společnost Paradix s.r.o. v roce 2015 po dlouhém zvažování.

Proč? Protože nám není lhostejný její stav a chceme, aby město žilo a žilo smysluplně. To, jak byl hotel donedávna využíván, bylo ostudné a přitom velmi chátral. Čas v takovémto případě hraje proti nám a čím déle by byl hotel víceméně nevyužívaný, tím by bylo náročnější z něj opět "vytáhnout" jeho skvosty. Některé jeho úpravy v minulosti nebyly šťastné a to platí i o přístavbě zadního hotelového traktu. Nyní je potřeba očistit, obnovit a zachránit, co se dá. Přirozeně, začíná se od střechy, připravují se prostory v přízemí.

Naším záměrem je, aby zde fungovaly obchody, služby a byl obnoven provoz společenského sálu.

Zapůjčili jsme si peníze na zakoupení nemovitosti a na částečnou opravu. Nyní intenzívně pracujeme na obnově a zároveň splácíme. Hledáme také lidi a organizace, kterým jde o obnovu Centrálu a chtěli by se na ní podílet. Je to běh na delší čas.

Pokud Vás tento projekt zaujal, ozvěte se nám.

 

webové stránky hotelu: central.paradix.cz

 

Tímto bychom rádi poděkovali městu Nová Paka za příspěvek v roce 2015 ve výši 300.000,- na nové výkladce v podloubí a v roce 2016 příspěvek 200.000,- Kč na obnovu společenského sálu.

Významnou událostí roku 2016 bylo prohlášení Hotelu Centrál za kulturní památku. Věříme, že vše, co jsme zde doposud podnikli, jsme dělali v duchu obnovení památky a i nadále chceme tímto směrem jít, aby se Centrál postupně zase stal ozdobou našeho města.