Manželské kurzy

Kurz 2019

Sérii dalších manželských večerů zahájíme v neděli 17. února 2019 v 19:30 v Café Centrál na novopackém náměstí č.p. 18.

Zájemci, hlaste se buď v kavárně nebo na adrese j.perner@jbnp.cz.

Celý článek

Kurz manželské večery

je soubor sedmi setkání sestavený tak, aby pomohl každému manželskému páru upevnit jeho vztahy a vybudovat zdravé manželství na celý život.

Kurz pojednává o těchto tématech:
  • Budování pevných základů
  • Umění komunikace
  • Řešení konfliktů
  • Síla odpuštění
  • Rodiče a rodiče partnera
  • Dobrý sex
  • Láska v akci
Co je cílem kurzu?

Cílem pořadatelů je vytvořit pro zúčastněné páry příjemné prostředí, jakoby si páry vyšly na rande, na společný večer. Každý večer začíná večeří. Pak vedoucí kurzu promítnou promluvu na téma večera z DVD. Mezi jednotlivými částmi promluvy páry společně vypracovávají cvičení podle Příručky účastníka kurzu, doma pak domácí úkol. Soukromí párů je plně respektováno, účastníci kurzu nemusí nikomu mimo partnera nic říkat. Páry mohou v případě potřeby požádat o rozhovor vedoucí kurzu.

Komu je kurz určen?

Je pro každou manželskou dvojici, která chce spolupracovat a investovat do svého vztahu. Někteří účastníci byli svoji několik měsíců, jiní více než 40 let. Kurz je užitečný jak pro manželství bez problémů, tak pro ty, kteří mají potíže. I když je založen na křesťanských zásadách, je určen i pro páry, které se nepovažují za křesťany, protože poskytuje především praktické pomůcky ke zlepšení vztahů mezi partnery. Kurzu se mohou zúčastnit i páry, které nejsou oddány a berou svůj vztah vážně.

Kdo kurz připravil?

Kurz začali pořádat Nicky Lee a jeho žena Sila v roce 1996 v londýnském sboru Holy Trinity Brompton, odkud také pocházejí kurzy Alfa. Nicky a Sila jsou svoji více než 20 let, mají čtyři děti. O manželství mluvili již k tisícům lidí a jsou spoluautory knihy o manželství The Marriage Book. Českou verzi Příručky účastníka kurzu a české promluvy připravili Jan a Milada Frolíkovi a Martin a Marie Sauerovi.

Chcete se kurzu zúčastnit?

V Nové Pace kurz pořádá a podporuje Sbor Jednoty bratrské od roku 2006.

Chcete-li se zúčastnit kurzu, napište nám na naši kontaktní adresu a my vám napíšeme, kdy a kde bude probíhat další série setkání.

Celý článek

Začínáme další kurz

Milí přátelé!

Právě otevíráme další sérií večerů "MANŽELSKÉHO KURZU".

Je to skvělá příležitost a srdečně vás zveme, abyste to zkusili spolu s námi.

Začíná se 2. 11. 2014 od 18 hodin v salonku Ježkova statku v Nové Pace.

Vedoucími kurzu jsou manželé Mirek a Lada Včelákovi.

Kurz stojí se vším všudy za oba 1680,- Kč. Platí se na začátku vedoucím kurzu. V ceně je i příručka a večeře pro dva. Pití si každý platí zvlášť. Vedoucí to pro vás dělají zdarma.

Celý článek

Podzim 14

Před dvěma dny jste mohli v TV Nova v pořadu Víkend na okamžik nahlédnout do jednoho manželského kurzu.

Je to skvělé, že manželské večery probíhají na mnoha místech, ale pořád jich ještě podle mne není dost.

Proč?

Vidím, že se mnoho lidí obává jít hlouběji do svých vztahů. Často si také lidé myslí, že na kurzu by museli něco ze své intimity svěřovat cizím lidem. 

Ale tak to vůbec není - a to se mi na tomhle kurzu velmi líbí. Je koncipován tak, aby manželé sami projevovali iniciativu jeden vůči druhému, učili se vzájemmně komunikovat a právě mezi sebou otevírali důležité otázky v prostředí důvěry, kde se buduje vděčnost a porozumění.

Proto chci povzbudit další páry, kterým není lhostejný jejich vztah, aby se rozhodly do něho investovat třeba právě takovýmto kurzem.

V Nové Pace by manželské večery mohly běžet daleko častěji, než tomu je nyní, kdyby se jich lidé nebáli.

Velice si vážím každého páru, který se odhodlá a rozhodne se investovat do manželství.

Plánujeme další kurz na podzim 2014 - začali bychom v září. Proto pokud víte i o nějakých svých známých, povzbuďte je a pozvěte na kurz, ať se naplní.

Podrobnosti uvedeme, až se bude termín blížit.

Prosím, napište nám radši s větším předstihem, protože chceme podle počtu lidí najít vhodné prostory a také podle vašich možností zvolit co nejlepší termín pro pravidelné schůzky.

Bohdan Čančík

Celý článek

Již brzy začneme

Maličko se nám termín posunul, ale už je to tady:


 

Kurz bude probíhat vždy v pátek od 19,00 hodin od 5.4 až do 31.5  2013 v restauraci Ježkův statek v Nové Pace. (26.4 a 24.5  je volno) 

Délka večera je cca. 2,5 až 3 hodiny. Potom lze i dále společně posedět.

Cena pro jeden pár je 1680,- Kč a je v ní započteno 7 večeří pro oba partnery a 2 příručky.

Hlaste se přímo vedoucím kurzu, kterými jsou manželé Jirka a Majka Benešovi:

Jiří Beneš, benes.strechy@seznam.cz, tel. 732371007

částku 1680,- Kč zašlete na účet pořadatele č. 2100072924 / 2010.

Celý článek

Příprava dalšího kurzu

Vážení a milí!

Objevuje se zase několik zájemců o další sérii manželských kurzů. Rádi bychom s nimi začali v březnu.

Proto prosím eventuelní zájemce, aby se nám včas ohlásili.

Máte-li o tento kurz zájem, napište nám i který den v týdnu a čas by se vám hodil (raději nabídněte více termínů, jde-li to, aby bylo z čeho vybírat).

Těšíme se na vás

Celý článek

Aktuálně

Podzim 2011

Někteří návštěvníci novopacké restaurace KáZet si již všimli, že se v přízemí tohoto zařízení občas odehrává něco, co tu ještě nebylo.

Ano, od 10.11. 2011 zde probíhají Manželské večery pod vedením již zkušených manželů Benešových. Tento běh skončí v lednu, takže další zájemci se můžete ozvat.

Z tohoto probíhajícího kurzu mám již několik pozitivních ohlasů, což mne těší kvůli každému páru, který je povzbuzen do budování svých vztahů.

Celý článek