Aktuality

Valentýnský večer pro manželské páry

Mateřské centrum Studánka při o.s. Fontána apolu se Sborem JB vás zvou na specielní program pro manželské páry.

Je to čas pro zábavu, občerstvení i poučení a povzbuzení, které každý z nás neustále potřebujeme.

Přijďte do malého sálu MKS v Nové Pace ve čtvrtek 16. 2. 2012 od 19,30

Celý článek

Tenkrát na faře

aneb "Cikáni jdou do nebe"

tak zní pozvánka na promítání filmu, který před několika lety natáčeli vedoucí romského klubu spolu se svou skupinou a dalšími přizvanými hosty.

Film se sice nepodařilo zcela dokončit, ale i to, co je hotové, má svou obrovskou vypovídací hodnotu a stojí za shlédnutí.

Premiéra filmu: sobota 11. 2. 2012 ve velkém sále Jednoty bratrské od 16 hodin.

Celý článek

Proč je stále stát dotován církví?

V uplynulém týdnu vláda ČR jednala a nakonec i schválila zákon o vyrovnání státu s církvemi.

Tato tématika rozvířila nové otázky i vztahy mezi některými lidmi. Málokdo z nich však ví, jak se věci opravdu mají. Zjistil jsem, že i v našem společenství jsou zásadní mezery ohledně tohoto tématu, proto jsem - vyprovokován slovem dnešních Hesel Jednoty bratrské - dnešní kázání jasně zacílil tímto směrem.

Jak to vše vidím (a nevím vše), se můžete dočíst v přiloženém textu:

Kázání 15.1.2012doc.pdf (58,7 kB)

Ještě jeden související odkaz na zákon o církvích:

sb67-49.pdf (193,8 kB)

Celý článek

Povzbuzení

Maličko se ohlédnu:

Období příprav na Vánoce bylo tentokrát zbohaceno mnoha ne běžnými starostmi. Jednak tím, že jsme v roce 2011 začali stavbu centra Brána a pak také tím, že v adventu byly vypsány nějaké dotační programy a my jsme se rozhodli je využít.

V předvánočním týdnu bylo potřeba vyřídit ještě několik faktur a náš sborový účet se zásadně ztenčil. Zastavili jsme nakupování věcí, které nebyly nezbytně nutné. Přesto najednou nebylo na některé faktury. Mrzelo mne to, protože mi je z duše odporná nemoc dnešní doby: NEPLATIČISMUS.

Samozřejmě, že jsme se ve společenství modlili za další nové zdroje, vyhledávali každou korunu anebo sami vyhrábli aspoň nějakou drobnou úsporu. Opravdu to nebylo snadné.

Ale Bůh je věrný a povzbudil i některé lidi odjinud, kteří nevěděli o naší situaci, někteří ano, a tak jsme do konce kalendářního roku mohli ještě zaplatit potřebných asi 90 tis.Kč. Tak se najednou seběhlo několik částek, že se chystáme v brzké době vybrat definitivně firmu na výrobu oken a věřím, že než okna dojdou, bude i na zaplacení. Mezitím však musíme platit i další řemeslníky a podobně, takže dobrodružství pokračuje.

Děkujeme upřímně všem dárcům, kteří podpořili naše dílo. Věříme, že s námi zůstanete i nadále. 

Na závěr chci jako jeden vzorek ukázat dar přišlý v obálce od jedné naší kamarádky vdovy z Kanady. Podívejte se:

Celý článek

Akce na přelomu roku

Určitě vás zajímá, co chystáme ve svátečních dnech:

čtvrtek 22.12.       14:30     vánoční besídka MŠ a ZŠ pro rodiče i veřejnost

sobota 24.12.       9:00       vánoční bohoslužby s nadílkou

neděle 25.12.       ------       bohoslužby tentokrát nebudou

úterý   27.12.       17:00     vánoční koncert

sobota 31.12.       16:00     Silvestrovský karneval

neděle 1.1. 2012   16:00     nedělní novoroční bohoslužba s losováním hesel

Celý článek

Mikuláš

V pondělí 5. 12. na pozvání mateřského centra Studánka přišel Mikuláš s andělem. Ve velkém sále a přilehlých prostorách obdaroval všechny přítomné děti oplátkou za písničku, básničku či něco jiného tvůrčího. Všichni také mohli něco tvořit, občerstvit se a popovídat.

Vzkazujeme velké poděkování Mikulášovi a andělovi, že si na nás vzpomněli.

Celý článek

100 let

Budova našeho společenství má za sebou pestrou historii. Její nejstarší část byla postavena r. 1899, další 1904 a ta největší, která tyto domy propojila právě tento podzim slaví 100 roků od svého postavení. O té doby byly realizovány ještě další přístavby a opravy. Poslední zásadní oprava proběhla 1994-5 i opravou fasády.

Jsme moc rádi, že máme takovéhle skvělé zázemí, protože to vše, co se uvnitř děje, je velmi pestré a má veliký dosah.

1. a 2. prosince proběhla oslava stého výročí za přítomnosti představitelů města, Jednoty bratrské a dalších významných osobností a přátel.

Díky všem, kdo se podílí na dobrém chodu této budovy.

Celý článek

Service project 2011

 

Tisková zpráva - Mladí o prázdninách zadarmo staví školu v Nové Pace

Nová Paka – 6.-11. 8. 2011 – Desítky mladých lidí téměř týden pracovaly zcela zadarmo na proměně areálu bývalé keramičky v moderní školské a volnočasové centrum. Účastníci přijeli z různých východočeských měst včetně osmičlenné skupiny vedoucích a návštěvníků rychnovského Centra 5KA.


Téměř třicet mladých a třináct vedoucích z různých měst a volnočasových klubů spojilo své síly a dle slov vedoucího projektu ZŠ Brána, Bohdana Čančíka: „…svou prací na škole už ušetřili mladí statisíce.“ Mladí několik dní dopoledne i odpoledne bourali stěny, odvezli kubíky sutě, nebo asistovali při rozkládání komína keramičky. Vše za použití ochranných pomůcek a dohledu zkušených stavařů a svých vedoucích. Večery věnovali společným hrám, hudbě, čajovně nebo povídání o životě. Akce proběhla ve sborovém domě Sboru Jednoty bratrské v Nové Pace, kde mládež přespávala, jedla i trávila volný čas mezi prací. Mladí lidé se dokonce zúčastnili nedělních bohoslužeb, kde sehráli tři scénky ilustrující moderně pojaté kázání z Bible.

„Service Project je osvědčená akce, kterou organizujeme už poněkolikáté. V překladu to znamená projekt služby (pro druhé, pro místní komunitu). Na rozdíl od jiných rekreačně-výchovných pobytů má jeden obrovský plus: mladí lidé získávají kladný vztah k práci a zažijí, že pomoc druhým je něco, co stojí za námahu. Mnoho výjezdů je spíš konzumně laděných – připravit pro děti další várku zábavy, kterou jsou bombardovány celý rok. My jdeme tak trochu proti proudu – a mladým se to líbí!“ Vysvětlil důvod uspořádání Service Projectu vedoucí rychnovského Centra 5KA, Mgr. Martin Vlasák.  Jeden z rychnovských účastníků vysvětlil, proč přijel na Service Project: „Chci pomoct něčemu dobrému. Pracovat s kámoši a taky si užít srandu.“

Investorem projektu „Brána, regenerace brownfieldu na školní centrum“ je právě hostující Sbor Jednoty bratrské v Nové Pace, který již několik let provozuje ZŠ Brána v prostorách svého několikapatrového sborového domu. Ten byl však rozrůstající škole stále těsnější a tak po dlouhém hledání vhodného objektu zvítězila bývalá budova keramičky z 19. století. Tak se rozjela dlouhá cesta vyřizování stavebních povolení, brigád a shánění partnerů. Možnost podpory je otevřená všem a více informací lze nalézt na https://zsbrana.webnode.cz/.

Mgr. Martin Vlasák, Vedoucí NZDM Centrum 5KA, předseda OD5K10, o.s.
728 939 412
martin.vlasak@od5k10.cz
www.od5k10.cz

Celý článek

Stavební povolení

Přátelé,

jsme nadšení, že jsme 11.7. obdrželi stavební povolení na realizaci projektu Brána v Heřmanické ulici, čp. 340.

Stavba může začít.

Celý článek

Záznam

Přenos bohoslužeb proběhl a zde je odkaz, odkud si vše můžete stáhnout nebo poslechnout.

Celý článek

Podpořili nás

Město Nová Paka

a mnoho různých jednotlivců.
 
Chcete-li se přidat a podpořit celé toto dílo, můžete použít tento kód: