Aktuality

Mládež - zase změna

Je nám ctí, že můžeme zase v Nové Pace hostit setkání mládeže Jednoty bratrské s názvem GT neboli get together - jít spolu.

23. až 25. září se bude pohybovat po Nové Pace asi 230 lidí, kteří budou mít společný program i na sobotní dopoledne pracovní činnost na různých místech, kde je potřeba přiložit ruku k dílu.

Proto i nedělní shromáždění bude tentokrát hodně odlišné a začne až v 10 hodin.

Bude veselo, nebojte se toho.

Celý článek

Pozor změna

V neděli 11. 9. nebude shromáždění v Hotelu Centrál!

Sejdeme se tentokrát od 10 hodin u Míchalů v Úbislavicích. Budeme mít dost času na Slovo z Písma, žehnání, sdílení zkušeností, společně modlitby a vůbec popovídání a vzájemné poznání se.

Jídlo s sebou

Celý článek

Mistrovská střední

Prvního září tohoto roku jsme mohli zahájit práci s dětmi nejen v mateřské a základní škole, ale poprvé také v Mistrovské střední.

Je to již pět let, co máme pravidelná nedělní shromáždění z kapacitních důvodů v Hotelu Centrál a přízemí sborového domu bylo prázdné a nevyužívané. Proto po dlouhém zvažování došlo k rohodnutí právě sem nasměřovat novou školu.

Jsme vděční Pánu Bohu, že jsme zvládli všechny přípravy prostor i dokumentů a nyní už zde běží výuka oboru Instalatér plus. Podívejte se, kolik zájemců a podporovatelů se přišlo podívat na slavnostní zahájení.

Celý článek

Dětský tábor

Máme za sebou dětský tábor v Letařovicích a jsme moc potěšeni všemi zážitky a novými zkušenostmi s dětmi.

Celý článek

Novinky z naší školy

Končí jeden školní rok a my už dávno pracujeme na přípravě toho dalšího, svým způsobem historicky originálního. 

Jednota bratrská v Nové Pace otevírá střední odbornou školu s názvem Mistrovská střední.

Přčtěte si o tom více zde

Celý článek

Ukrajinské poděkování

Ukrajinská komunita, kterou jsme uvítali v našem městě, chce osobně poděkovat všem, kdo jí pomohli a pomáhají, nebo nějak přispěli, aby zde mohli v klidu žít, pracovat a vyučovat děti. 

Sobota 28. 5. od 11 do 13 hodin ve velkém sále hotelu Centrál. 

Přijďte, sdílená radost a vděčnost má velkou hodnotu.

Celý článek

Akademie Brány

Zveme všechny rodiče a příznivce naší základní a mateřské školy na vystoupení našich dětí

Celý článek

Ukrajinci a bohoslužby

Ukrajinci, kteří mají zájem o bohoslužby, jsou zváni každou neděli v 9 hodin do velkého sálu hotelu Centrál, kde probíhají bohoslužby ve spolupráci s Ukrajinskou komunitou, a to, co je v Češtině, překládáme do Ruštiny. Všichni jsou vítáni.

Celý článek

Poděkování/info

Moc nás těší zájem o uprchlíky a podpora lidí z nejrůznějších stran. To nás povzbuzuje v další práci. Proto jsme natočili dvojjazyčné video, které shrnuje situaci přibližně k 8. dubnu. Děkuji našim mladým za skvělou práci.

Video najdete zde

Celý článek

Kurzy Alfa

Je před námi druhý večer kurzu, setkávání a rozhovorů. Tentokrát s tématem "Kdo je to Ježíš?"

Zase ve středu v 18 hodin v Café Centrál, nebojte se toho, je to moc fajn čas!

Celý článek

Vývoj situace

Už jsou to čtyři týdny, co k nám přišla první skupina 24 Ukrajinských uprchlíků. Dnes jich je již kolem stovky. Díky vám, našim přátelům a podporovatelům, jsme je mohli ubytovat a celkově se o ně postarat. I v Hotelu Centrál se podařilo připravit dest pokojů včetně koupelen s WC a do týdne bude hotových dalších pět pokojů. Musíme udělat ještě hodně práce a vybavit tyto prostory. Přicházejí stále další uprchlíci. Nikdo neví, jak to půjde dál, a kdy to skončí? Ale jednozněčně mohu prohlásit, že naši hosté jsou velmi vděční a nadšení vstřícností a pomocí lidí. A to je hodně zásadní, jak se my na ně tváříme a jestli náhodou nemáme dojem, že nám "ujídají z našeho chlebíčka". Pomoc uprchlíkům je jeden z nejdůležitějších bodů lidské sounáležitosti. Nečekáme od nich ty nejlepší reakce, sami jsou totiž mnozí vykolejeni a snaží se pochopit náš způsob života a myšlení. Přesto jsou vděční. Ano, někdy vůbec nepozdraví a jako by nás neviděli. Ale to přece dokážeme pochopit a přehlédnout. 

Modlíme se, aby válka co nejdříve skončila a oni se mohli vrátit, pokud možno, do ne zcela zničené země. Modlíme se i za to, abychom ten čas, který tu společně prožijeme, prožili co nejlépe k oboustrannému užitku.

Celý článek

Podpořili nás

Město Nová Paka

a mnoho různých jednotlivců