Aktuality

Nezůstaňte v tom sami

Nálada v naší společnosti je v mnoha ohledech tíživá. Nikdo netuší, kdy dojde k rozvolnění omezení společných akcí, bohoslužeb, otevření škol a podobně. Tíživá situace dopadá jak na děti školou povinné, tak i na všechny ostatní generace. Už je to dlouhé. Navíc společnost se stále celkově posouvá někam...? a co my s tím?

Právem si dnes mnozí z nás pokládají otázky, proč vlastně žijeme a jestli to má vůbec smysl? Někdo hledá svou identitu. Leckdo se ale obává své niterné myšlenky před někým vůbec vyslovit. Ale my potřebujeme komunikovat, otevřít svou duši, žít! Musíme k tomu často posbírat věškerou odvahu a "jít s tím ven"!

Právě proto máme platformu, kam může přijít kdokoli, kdo není křesťan, anebo něčemu věří, ale prostě hledá, neví si v něčem rady. Může položit jakoukoli otázku nebo námět, a společně o tom mluvíme a hledáme odpovědi, modlíme se. Může to být rozhovor "mezi čtyřma očima". Modlíme se za vyřešení různých životních situací, protože Bůh je Bohem zázraků! Můžeme vám nabídnout Boží Slovo, které pozvedá a povzbuzuje. Obraťte se na nás s důvěrou. Rádi si najdeme čas i vyhovující místo. Nezůstaňte v tom sami a ozvěte se!

Celý článek

Nedělní shromáždění

V této komplikované době dostáváme všichni stále nové výzvy. Nebojíme se jich a hledáme cesty, jak v rámci vládních nařízení dál dobře fungovat a jít v Ježíšově poslání.

Naše nedělní shromáždění probíhají nadále ve velkém sále Hotelu Centrál, kde je sice velká kapacita míst, ale z hlediska předepsané 10% obsazenosti se nemůžeme sejít všichni najednou. Proto určitým způsobem "řídíme", kdo kdy přijde, aby bylo vše v pořádku. To znamená, že pravidelní účastníci dostávají pokyny, kdy mohou přijít. Pokud nejste mezi pravidelnými účastníky, napište mi nebo zavolejte, abychom se domluvili, rádi to pro vás uděláme.

Děkuji za porozumění. BČ

Celý článek

Alfa

Podzimní kurz Alfa stále ještě probíhá přes všechny komplikace. Nenecháme se ničím zastavit a využíváme online spojení.

Celý článek

Kolínka pro Centrál

Děkujeme všem, kdo si zakoupili kolínka a tak podpořili obnovu topení. Doufám, že už jste svá kolínka obdrželi i s poděkováním. Pokud náhodou ne, ozvěte se. Renovace spěje ke konci.

Celý článek

Kolínka pro Centrál

Topení v zadní části Centrálu nefunguje určitě 16 roků. Někdo z dřívějších majitelů nebo uživatelů ho nechal zamrznout, popraskat a celkově znehodnotit. Rozhodli jsme se pro obnovu a jsme ochotni do ní vložit hodně vlastní energie a práce, ale materiál se nakoupit musí. Tak vznikla myšlenka na akci "Kolínka pro Centrál" Podívejte se na toto video a pokud vás zaujme, můžete akci podpořit na účet 2400072926/2010, VS 182020 s poznámkou "podpora rozvoje".

  

Celý článek

Další kurz Alfa

Srdečně zveme všechny, kdo se zajímají o hlubší životní otázky a chtěli by o nich diskutovat s někým, koho zaměstnávají podobná témata.

Moc rádi bychom nabídli osobní setkávání, ale z důvodu hygienických opatření jsme se rozhodli pro Alfu online, kde se pouze uvidíme a uslyšíme. I pro nás je to zcela nová zkušenost, kterou chceme vyzkoušet.

Věříme, že se brzy situace změní a umožní nám setkat se i osobně.

Ovšem do programu vás můžeme přizvat pouze po Vašem přihlášení na adrese jbnp@seznam.cz! Jednoduše nám do e-mailu napište své jméno a my Vám pošleme přístupové údaje a bližší pokyny, jak vše bude probíhat.

Těšíme se na Vás. 

Bližší informace o kurzu najdete zde.

Celý článek

Den radosti a štědrosti

To bude pro nás neděle 30. srpna, kdy se sejdeme u Benešů, Lužany 98 od deseti hodin.

Každý přineseme něco k jídlu (studené/teplé/k opečení) a podělíme se s ostatními. Chceme se navzájem povzbudit a poznávat se, popovídat.

Přijďte taky

Celý článek

Změna!!!

Milí přátelé! Během prázdnin se mezi námi objevují různé návštěvy z jiných společenství a těší nás to.

Ale pozor, jelikož opravujeme okna ve velkém sále hotelu Centrál, bude shromáždění 16. a 23. 8. přesunuto do staré sborové budovy na adrese našeho sídla. 30. 8. máme společnou párty v Lužanech u Benešů od 10 hodin. To znamená, že se v Centrálu sejdeme až 6. září.

Díky všem za spolupráci na díle. Každý je vítán.

Přeji krásný zbytek léta a vytrvejte v modlitebním nasazení, protože modlitba spravedlivého má velikou moc. Ať vás Boží Slovo stále více inspiruje.

Celý článek

Rozhlas

V neděli 31. května budou naše bohoslužby opět živě přenášeny prostřednictvím Českého rozhlasu, stanice Vltava od 9 do 10 hodin. Nalaďte si!

Celý článek

Bohoslužby změna

Milí přátelé!

Všichni dobře víte, co se děje ohledně koronaviru a následných opatření ke scházení maximálně do 30 lidí. Proto i my ochotně reagujeme a regulujeme naše aktivity.

Zrušili jsme naše veřejné nedělní shromáždění - stalo se neveřejným!

Znamená to, že v hotelu Cetrál žádná bohoslužba do odvolání nebude, ale budeme z naší modlitebny s minimálním počtem lidí přenášet v neděli od 9 hodin prostřednictvím Facebooku nebo Youtube. Prosím, abyste nechodil nikdo, s kým nejsem dopředu domluven. Museli bychom vás poslat domů.

Upozorňuji, že přímý přenos do ČR 22. 3. byl z hlediska současné situace zrušen!

Prosím vás, abyste všechna ta opatření brali vážně, chovali se obezřetně a byli moudří ve všem jednání. Chráníme tím sebe i jiné.

Bohdan Čančík

Celý článek

Alfa

Nedávno jsme ukončili podzimní kurz Alfa a chceme vás pozvat na zakončení, které je zároveň i určitým představením Alfy pro další zájemce. Přijďte se nechat inspirovat a povzbudit.

Celý článek

Podpořili nás

Město Nová Paka

a mnoho různých jednotlivců.
 
Chcete-li se přidat a podpořit celé toto dílo, můžete použít tento kód: