Aktuality

Změna

V neděli 26. září se sejdeme o hodinu později, tedy od 10 hodin.

Hotel Centrál bude plný mládeže a my starší se k nim přidáme. Aspoň všichni trochu omládneme :-)

Celý článek

Nová škola

Někteří už to zaslechli nebo někde četli!

Od 1. září 2022 budeme otevírat střední školu. Nejdříve začneme učebním oborem Instalatér.

Už nyní máme několik zájemců o tento obor, ale stále je ještě dost volných míst, proto tuto informaci předáváme dále a když nám ji pomůžete šířit, budeme moc rádi. Pro zájemce z větší dálky otevřeme domov mládeže, kde se mohou ubytovat.

Bližší informace najdete na našich nových stránkách "Mistrovská střední".

Celý článek

Rozhlas Vltava

12. září nás zase navštíví přenosový tým Českého rozhlasu stanice Vltava a bude od 9 hodin přenášet naše shromáždění do éteru. Tak se k nám můžete připojit buď osobně anebo poslechem rádia. Pokud osobně, přijďte včas.

Těšíme se na vás

Celý článek

Změny

29. 8.  bude shromáždění v Centrálu až odpoledne od 16 hodin.

5. 9. namísto dopoledního shromáždění budeme mít sborové odpoledne od 15 hodin v Úbislavicích.

Celý článek

Posun

V neděli 6. 6. 2021 bude začínat nedělní shromáždění až v 10 hodin a bude mít specifický charakter.

Celý článek

Mistrovská střední

V Nové Pace už řadu let běží naše základní a mateřská škola BRÁNA. Cítíme ale, že nazrál čas, abychom uskutečnili náš dávný navazující sen — tím snem je rozběhnout k základní škole ještě střední školu, nyní konkrétně křesťanské učiliště.

Další informace o vývoji školy si můžete přečíst zde.

Můžete navštívit nové stránky naší školy.

Věříme, že bezpečné křesťanské učiliště má smysl.

Celý článek

Konečně zase spolu

Je to skvělé, že od 2. května se zase můžeme scházet všichni společně. Takže v 9 hodin ve velkém sále hotelu Centrál.

Přijďte

Celý článek

Nezůstaňte v tom sami

Nálada v naší společnosti je v mnoha ohledech tíživá. Nikdo netuší, kdy dojde k rozvolnění omezení společných akcí, bohoslužeb, otevření škol a podobně. Tíživá situace dopadá jak na děti školou povinné, tak i na všechny ostatní generace. Už je to dlouhé. Navíc společnost se stále celkově posouvá někam...? a co my s tím?

Právem si dnes mnozí z nás pokládají otázky, proč vlastně žijeme a jestli to má vůbec smysl? Někdo hledá svou identitu. Leckdo se ale obává své niterné myšlenky před někým vůbec vyslovit. Ale my potřebujeme komunikovat, otevřít svou duši, žít! Musíme k tomu často posbírat věškerou odvahu a "jít s tím ven"!

Právě proto máme platformu, kam může přijít kdokoli, kdo není křesťan, anebo něčemu věří, ale prostě hledá, neví si v něčem rady. Může položit jakoukoli otázku nebo námět, a společně o tom mluvíme a hledáme odpovědi, modlíme se. Může to být rozhovor "mezi čtyřma očima". Modlíme se za vyřešení různých životních situací, protože Bůh je Bohem zázraků! Můžeme vám nabídnout Boží Slovo, které pozvedá a povzbuzuje. Obraťte se na nás s důvěrou. Rádi si najdeme čas i vyhovující místo. Nezůstaňte v tom sami a ozvěte se!

Celý článek

Nedělní shromáždění

V této komplikované době dostáváme všichni stále nové výzvy. Nebojíme se jich a hledáme cesty, jak v rámci vládních nařízení dál dobře fungovat a jít v Ježíšově poslání.

Naše nedělní shromáždění probíhají nadále ve velkém sále Hotelu Centrál, kde je sice velká kapacita míst, ale z hlediska předepsané 10% obsazenosti se nemůžeme sejít všichni najednou. Proto určitým způsobem "řídíme", kdo kdy přijde, aby bylo vše v pořádku. To znamená, že pravidelní účastníci dostávají pokyny, kdy mohou přijít. Pokud nejste mezi pravidelnými účastníky, napište mi nebo zavolejte, abychom se domluvili, rádi to pro vás uděláme.

Děkuji za porozumění. BČ

Celý článek

Alfa

Podzimní kurz Alfa stále ještě probíhá přes všechny komplikace. Nenecháme se ničím zastavit a využíváme online spojení.

Celý článek

Kolínka pro Centrál

Děkujeme všem, kdo si zakoupili kolínka a tak podpořili obnovu topení. Doufám, že už jste svá kolínka obdrželi i s poděkováním. Pokud náhodou ne, ozvěte se. Renovace spěje ke konci.

Celý článek

Podpořili nás

Město Nová Paka

a mnoho různých jednotlivců