Aktuality

Dětský tábor

Máme za sebou dětský tábor v Letařovicích a jsme moc potěšeni všemi zážitky a novými zkušenostmi s dětmi.

Celý článek

Novinky z naší školy

Končí jeden školní rok a my už dávno pracujeme na přípravě toho dalšího, svým způsobem historicky originálního. 

Jednota bratrská v Nové Pace otevírá střední odbornou školu s názvem Mistrovská střední.

Přčtěte si o tom více zde

Celý článek

Ukrajinské poděkování

Ukrajinská komunita, kterou jsme uvítali v našem městě, chce osobně poděkovat všem, kdo jí pomohli a pomáhají, nebo nějak přispěli, aby zde mohli v klidu žít, pracovat a vyučovat děti. 

Sobota 28. 5. od 11 do 13 hodin ve velkém sále hotelu Centrál. 

Přijďte, sdílená radost a vděčnost má velkou hodnotu.

Celý článek

Akademie Brány

Zveme všechny rodiče a příznivce naší základní a mateřské školy na vystoupení našich dětí

Celý článek

Ukrajinci a bohoslužby

Ukrajinci, kteří mají zájem o bohoslužby, jsou zváni každou neděli v 9 hodin do velkého sálu hotelu Centrál, kde probíhají bohoslužby ve spolupráci s Ukrajinskou komunitou, a to, co je v Češtině, překládáme do Ruštiny. Všichni jsou vítáni.

Celý článek

Poděkování/info

Moc nás těší zájem o uprchlíky a podpora lidí z nejrůznějších stran. To nás povzbuzuje v další práci. Proto jsme natočili dvojjazyčné video, které shrnuje situaci přibližně k 8. dubnu. Děkuji našim mladým za skvělou práci.

Video najdete zde

Celý článek

Kurzy Alfa

Je před námi druhý večer kurzu, setkávání a rozhovorů. Tentokrát s tématem "Kdo je to Ježíš?"

Zase ve středu v 18 hodin v Café Centrál, nebojte se toho, je to moc fajn čas!

Celý článek

Vývoj situace

Už jsou to čtyři týdny, co k nám přišla první skupina 24 Ukrajinských uprchlíků. Dnes jich je již kolem stovky. Díky vám, našim přátelům a podporovatelům, jsme je mohli ubytovat a celkově se o ně postarat. I v Hotelu Centrál se podařilo připravit dest pokojů včetně koupelen s WC a do týdne bude hotových dalších pět pokojů. Musíme udělat ještě hodně práce a vybavit tyto prostory. Přicházejí stále další uprchlíci. Nikdo neví, jak to půjde dál, a kdy to skončí? Ale jednozněčně mohu prohlásit, že naši hosté jsou velmi vděční a nadšení vstřícností a pomocí lidí. A to je hodně zásadní, jak se my na ně tváříme a jestli náhodou nemáme dojem, že nám "ujídají z našeho chlebíčka". Pomoc uprchlíkům je jeden z nejdůležitějších bodů lidské sounáležitosti. Nečekáme od nich ty nejlepší reakce, sami jsou totiž mnozí vykolejeni a snaží se pochopit náš způsob života a myšlení. Přesto jsou vděční. Ano, někdy vůbec nepozdraví a jako by nás neviděli. Ale to přece dokážeme pochopit a přehlédnout. 

Modlíme se, aby válka co nejdříve skončila a oni se mohli vrátit, pokud možno, do ne zcela zničené země. Modlíme se i za to, abychom ten čas, který tu společně prožijeme, prožili co nejlépe k oboustrannému užitku.

Celý článek

Ubytování aktualizace

V těchto dnech dokončujeme úpravy a zabydlení 1. patra pokojů v hotelu Centrál. Dále se pracuje na 2. podlaží, které by mohlo být hotové do dvou týdnů a 3. podlaží dá ještě o dost více práce. Pomohl by nám nějaký zedník/obkladač?

Skupina lidí, pro kterou ubytování připravujeme a zároveň sháníme další místa, souvisí s jednou menší křesťanskou školou z Kyjeva a ta chce v Nové Pace obnovit každodenní výuku. Proto počet lidí z těchto rodin se bude pohybovat kolem 120.

Stále sháníme další možnosti ubytování, prostory k pronájmu a podobně.

S tím souvisí i to, že musíme pronajaté prostory vybavit vším potřebným. Zde je seznam věcí, které sháníme:

postele/palandy

matrace

ručníky

napínací prostěradla

utěrky

lampičky

závěsy 3,5x1,80m 5x

lednice

sady příborů

sady talířů

rychlovarné konvice

sušička prádla

sušák na prádlo

Toaletní potřeby

Kuchyň - skříňky, deska

Děkujeme za váš zájem a podporu

 

Celý článek

Ubytování pro Ukrajince

Těžce nás zasáhla zpráva o válce proti Ukrajině a není nám lhostejný osud prchajících lidí. Proto jsme se rozhodli upravit naše plány a mobilizovat síly k dokončení úprav ubytovací části hotelu, abychom je mohli nabídnout prchajícím lidem před válkou.

Chci moc poděkovat všem kdo dnes na celodenní brigádě nasadily své síly a pomohli v nátěrech, úklidu a mytí všeho možného. Obrovsky to vše poskočilo.

V následujících dnech budeme pokládat lino na podlahy, věšet záclony a závěsy, vybavovat pokoje a dokončovat bezpečnostně technické zajištění. Pak přijde na řadu nábytek, postele, obrázky a další.

Pokud by někdo měl zájem nám s tím pomoci, budeme moc rádi. Jak za manuální pomoc, tak třeba finanční příspěvek na zaplacení lina, koberců, závěsů a podobně.

Finanční příspěvky můžete poslat na účet 2400072926/2010, variabilní symbol 18.

Moc děkujeme všem, kdo do toho jdou s námi. Přestože si někteří lidé myslí, že by se toho pro Ukrajince nemělo tolik dělat, my si myslíme opak. Kdybychom sami byli v jejich situaci, jak bychom byli vděční za jakoukoli pomoc!

Celý článek

Rozhlas Vltava

Vážení,

zase nás v neděli 6. března navštíví přenosový vůz rozhlasové stanice Vltava. Takže od 9 hodin můžete být s námi i na dálku.

Celý článek

Podpořili nás

Město Nová Paka

a mnoho různých jednotlivců.
 
Chcete-li se přidat a podpořit celé toto dílo, můžete použít tento kód: