Aktuality

Vývoj situace

Už jsou to čtyři týdny, co k nám přišla první skupina 24 Ukrajinských uprchlíků. Dnes jich je již kolem stovky. Díky vám, našim přátelům a podporovatelům, jsme je mohli ubytovat a celkově se o ně postarat. I v Hotelu Centrál se podařilo připravit dest pokojů včetně koupelen s WC a do týdne bude hotových dalších pět pokojů. Musíme udělat ještě hodně práce a vybavit tyto prostory. Přicházejí stále další uprchlíci. Nikdo neví, jak to půjde dál, a kdy to skončí? Ale jednozněčně mohu prohlásit, že naši hosté jsou velmi vděční a nadšení vstřícností a pomocí lidí. A to je hodně zásadní, jak se my na ně tváříme a jestli náhodou nemáme dojem, že nám "ujídají z našeho chlebíčka". Pomoc uprchlíkům je jeden z nejdůležitějších bodů lidské sounáležitosti. Nečekáme od nich ty nejlepší reakce, sami jsou totiž mnozí vykolejeni a snaží se pochopit náš způsob života a myšlení. Přesto jsou vděční. Ano, někdy vůbec nepozdraví a jako by nás neviděli. Ale to přece dokážeme pochopit a přehlédnout. 

Modlíme se, aby válka co nejdříve skončila a oni se mohli vrátit, pokud možno, do ne zcela zničené země. Modlíme se i za to, abychom ten čas, který tu společně prožijeme, prožili co nejlépe k oboustrannému užitku.

Celý článek

Ubytování aktualizace

V těchto dnech dokončujeme úpravy a zabydlení 1. patra pokojů v hotelu Centrál. Dále se pracuje na 2. podlaží, které by mohlo být hotové do dvou týdnů a 3. podlaží dá ještě o dost více práce. Pomohl by nám nějaký zedník/obkladač?

Skupina lidí, pro kterou ubytování připravujeme a zároveň sháníme další místa, souvisí s jednou menší křesťanskou školou z Kyjeva a ta chce v Nové Pace obnovit každodenní výuku. Proto počet lidí z těchto rodin se bude pohybovat kolem 120.

Stále sháníme další možnosti ubytování, prostory k pronájmu a podobně.

S tím souvisí i to, že musíme pronajaté prostory vybavit vším potřebným. Zde je seznam věcí, které sháníme:

postele/palandy

matrace

ručníky

napínací prostěradla

utěrky

lampičky

závěsy 3,5x1,80m 5x

lednice

sady příborů

sady talířů

rychlovarné konvice

sušička prádla

sušák na prádlo

Toaletní potřeby

Kuchyň - skříňky, deska

Děkujeme za váš zájem a podporu

 

Celý článek

Ubytování pro Ukrajince

Těžce nás zasáhla zpráva o válce proti Ukrajině a není nám lhostejný osud prchajících lidí. Proto jsme se rozhodli upravit naše plány a mobilizovat síly k dokončení úprav ubytovací části hotelu, abychom je mohli nabídnout prchajícím lidem před válkou.

Chci moc poděkovat všem kdo dnes na celodenní brigádě nasadily své síly a pomohli v nátěrech, úklidu a mytí všeho možného. Obrovsky to vše poskočilo.

V následujících dnech budeme pokládat lino na podlahy, věšet záclony a závěsy, vybavovat pokoje a dokončovat bezpečnostně technické zajištění. Pak přijde na řadu nábytek, postele, obrázky a další.

Pokud by někdo měl zájem nám s tím pomoci, budeme moc rádi. Jak za manuální pomoc, tak třeba finanční příspěvek na zaplacení lina, koberců, závěsů a podobně.

Finanční příspěvky můžete poslat na účet 2400072926/2010, variabilní symbol 18.

Moc děkujeme všem, kdo do toho jdou s námi. Přestože si někteří lidé myslí, že by se toho pro Ukrajince nemělo tolik dělat, my si myslíme opak. Kdybychom sami byli v jejich situaci, jak bychom byli vděční za jakoukoli pomoc!

Celý článek

Rozhlas Vltava

Vážení,

zase nás v neděli 6. března navštíví přenosový vůz rozhlasové stanice Vltava. Takže od 9 hodin můžete být s námi i na dálku.

Celý článek

Registrace

Vážení přátelé!

Velmi rád sdílám radostnou zprávu, že v pondělí 21. 2. 2022 jsme obdrželi potvrzení, že MŠMT vyhovělo naší žádosti o registraci MISTROVSKÉ STŘEDNÍ školy při základní a mateřské škole Brána.

Nyní pokračujeme dále v přípravách na zahájení výuky 1. 9. 2022. Přípravný tým je stále v akci a vše probíhá podle plánu.

Stále zatím máme ještě volná místa pro šikovné chlapce, mohou se hlásit.

Děkujeme našemu Bohu za sílu a veškerou přízeň.

Celý článek

Další nabídka Alfy

Chceme vás pozvat na opravdu zajímavá a milá setkání při rozhovorech nad patnácti různými tématy. Neváhejte!

Tato pozvánka se týká prvního úvodního večera a pak pokračujeme dále.

Celý článek

Dny radosti

Vstoupili jsme do nového roku a jak je u nás zvykem, hned 2. ledna jsme si "losovali Hesla".

Pro naše společenství jsme dostali tyto verše:

Co se dnes stalo, učinil Hospodin, pojďme se z toho radovat a veselit.  Žalm 118, 24 (B21)

Ježíš mu řekl: „Zachee, pojď rychle dolů, chci dnes být tvým hostem.“ Zacheus slezl, jak nejrychleji uměl, a plný radosti si odváděl Ježíše domů.  Lukáš 19, 5–6 (SNC)

Každý náš den je velikým darem od Hospodina, ať se děje, co se děje. Když jsme vděční a žijeme v důvěře v Boží moc, tak můžeme zažívat velikou radost, protože najednou vnímáme velké Boží činy úplně jinak a do hloubky. Vidíme i to, co jsme dříve neviděli. Nejzásadnější pro naše životy je setkání s živým Ježíšem Kristem. Stejně jako onen Zacheus, i my jsme naplňováni radostí z Jeho odpuštění, laskavého přijetí a inspirace do nastávajících dnů.

Díky Pane, že dnes i zítra je den radosti!

Celý článek

Bulletin

Milí čtenáři Jbulletinu,

vyšlo nové číslo našeho časopisu, poslední v tomto roce. Posíláme Vám malý souhrn toho, co se v něm dočtete:

Jbulletin můžete objednávat na adrese https://www.vydavatelstvijb.cz/brozury/jbulletin

Časopis si můžete zakoupit i na našich nedělních shromážděních.

Celý článek

Kurzy Alfa

Nevím, jestli slovo kurzy je právě to nejvýstižnější?

Určitě to jsou setkání lidí, kteří se nebojí povídat o netradičních anebo i trochu opomíjených tématech života. Lidí, kteří jsou schopni naslouchat i názorům jiných lidí, aniž by je přesvědčovali, že oni mají právě pravdu.

Mojí zkušeností je, že pravdu si musí každý najít. Je skvělé debatovat, diskutovat, hledat zdroje, ale každý se nakonec musí vždycky sám rozhodnout, jakou cestou v životě půjde.

A přesně o tom je Alfa.

Další "kurz" začne 21. 11. od 17 hodin v Café Centrál na Masarykově náměstí č. 18, Nová Paka.

Myslíme také na to, že někdy se chtějí kurzu zúčastnit rodiče od malých dětí. Proto je zde možnost využít prostory rodinného centra Céčko v téže budově, kde se o vaše děti postarají zkušení pedagogové. Ale potřebujeme, abyste nám dopředu dali vědět, že o to máte zájem a jestli těch dětí máte hodně nebo málo :-)

Neváhejte a přijďte povídat. Odhoďte obavy, předsudky a stud.

Prosíme, abyste nám dali vědět na náš kontakt, že se chystáte přijít.

Těšíme se na vás.

Celý článek

Mistrovská střední

Než se přiblížil konec měsíce září, podařilo se nám zpracovat žádost o rozšíření naší školy Brána o střední stupeň vzdělávání. Podali jsme ji na Královéhradecký kraj a nyní se modlíme, aby se tam našli lidé moudří a spravedliví a nedělali této žádosti komplikace. Jsme přesvědčeni, že české řemeslo potřebuje posílit. "Pracovat rukama" není žádná ostuda. Kdo to umí, má být na co hrdý. I v dnešní době je mnoho dospělých, kteří mají maturity a diplomy a později se obrací k řemeslu, které je tak potřebné a přitom mizející. Naším přáním je otevřít k 1. 9. 2022 obor Instalatér.

Modlete se s námi.

Celý článek

GT

Možná už to znáte, možná ne. Už potřetí jsme v Nové Pace ve dnech 14.-26. 9. hostili setkání mládeže Jednoty bratrské ze všech jejích českých a moravských sborů pod názvem GT - Get together - jít spolu. Téma setkání bylo "Dědictví". Ti, kdo jsou Kristovi, kdo Ho milují a následují, jsou Jeho dědici. Tedy On nás má jako své dědictví a také my jsme Jeho dědici a skrze něj dostáváme i zemi za dědictví.

Tato setkání jsou zaměřena na vzájemné poznání se mezi sebou, na duchovní povzbuzení, ale také i na praktickou pomoc. To znamená, že dopředu byly domluveny bezplatné brigády na mnoha místech nejen v Nové Pace, ale i v okolních obcích. Pracovalo se na ulicích, v lese, na domech, zahradách, stavbách, natírání střech nebo mytí oken a podobně. Jsme za to moc vděční. Přejeme našim mladým, aby rostli ve víře, v píli a odvaze do nových věcí, a aby viděli to dědictví co nejvíce i prakticky.

Celý článek

Podpořili nás

Město Nová Paka

a mnoho různých jednotlivců.
 
Chcete-li se přidat a podpořit celé toto dílo, můžete použít tento kód: