Aktuality

Service project 2011

 

Tisková zpráva - Mladí o prázdninách zadarmo staví školu v Nové Pace

Nová Paka – 6.-11. 8. 2011 – Desítky mladých lidí téměř týden pracovaly zcela zadarmo na proměně areálu bývalé keramičky v moderní školské a volnočasové centrum. Účastníci přijeli z různých východočeských měst včetně osmičlenné skupiny vedoucích a návštěvníků rychnovského Centra 5KA.


Téměř třicet mladých a třináct vedoucích z různých měst a volnočasových klubů spojilo své síly a dle slov vedoucího projektu ZŠ Brána, Bohdana Čančíka: „…svou prací na škole už ušetřili mladí statisíce.“ Mladí několik dní dopoledne i odpoledne bourali stěny, odvezli kubíky sutě, nebo asistovali při rozkládání komína keramičky. Vše za použití ochranných pomůcek a dohledu zkušených stavařů a svých vedoucích. Večery věnovali společným hrám, hudbě, čajovně nebo povídání o životě. Akce proběhla ve sborovém domě Sboru Jednoty bratrské v Nové Pace, kde mládež přespávala, jedla i trávila volný čas mezi prací. Mladí lidé se dokonce zúčastnili nedělních bohoslužeb, kde sehráli tři scénky ilustrující moderně pojaté kázání z Bible.

„Service Project je osvědčená akce, kterou organizujeme už poněkolikáté. V překladu to znamená projekt služby (pro druhé, pro místní komunitu). Na rozdíl od jiných rekreačně-výchovných pobytů má jeden obrovský plus: mladí lidé získávají kladný vztah k práci a zažijí, že pomoc druhým je něco, co stojí za námahu. Mnoho výjezdů je spíš konzumně laděných – připravit pro děti další várku zábavy, kterou jsou bombardovány celý rok. My jdeme tak trochu proti proudu – a mladým se to líbí!“ Vysvětlil důvod uspořádání Service Projectu vedoucí rychnovského Centra 5KA, Mgr. Martin Vlasák.  Jeden z rychnovských účastníků vysvětlil, proč přijel na Service Project: „Chci pomoct něčemu dobrému. Pracovat s kámoši a taky si užít srandu.“

Investorem projektu „Brána, regenerace brownfieldu na školní centrum“ je právě hostující Sbor Jednoty bratrské v Nové Pace, který již několik let provozuje ZŠ Brána v prostorách svého několikapatrového sborového domu. Ten byl však rozrůstající škole stále těsnější a tak po dlouhém hledání vhodného objektu zvítězila bývalá budova keramičky z 19. století. Tak se rozjela dlouhá cesta vyřizování stavebních povolení, brigád a shánění partnerů. Možnost podpory je otevřená všem a více informací lze nalézt na https://zsbrana.webnode.cz/.

Mgr. Martin Vlasák, Vedoucí NZDM Centrum 5KA, předseda OD5K10, o.s.
728 939 412
martin.vlasak@od5k10.cz
www.od5k10.cz

Celý článek

Stavební povolení

Přátelé,

jsme nadšení, že jsme 11.7. obdrželi stavební povolení na realizaci projektu Brána v Heřmanické ulici, čp. 340.

Stavba může začít.

Celý článek

Záznam

Přenos bohoslužeb proběhl a zde je odkaz, odkud si vše můžete stáhnout nebo poslechnout.

Celý článek

Přímý přenos

Milí přátelé!

V neděli 3. července můžete s námi společně prožít jednu hodinu. Přitom ještě můžete klidně sedět nebo ležet doma na kanapi.

Český rozhlas totiž opět zavítá do našeho společenství a bude přímým přenosem po celém Česku vysílat bohoslužby z naší novopacké modlitebny.

Začínáme v 9,00.

Samozřejmě, jste-li zvědaví a chcete to zažít "na vlastní kůži", přijďte osobně mezi nás, rádi vás uvidíme.

Celý článek

Švýcaři v Nové Pace

Pěvecký sbor Vodopád navazuje vztahy s pěveckým sborem KIRCHENCHOR NESSLAU.

Přijedou k nám v sobotu 4. 6. 2011, společně uspořádáme koncert v klášterním kostele od 18 hodin, v neděli budeme mít hudební bohoslužby od 9 hodin a pak naši hosté pojedou zpět. 

Celý článek

Noc kostelů

Připojili jsme se k celostátní akci NOC KOSTELŮ z 27. na 28. května 2011.

Zveme zájemce k návštěvě našich prostor od 19 hodin.

Čeká vás:

videoprojekce
vystoupení hudební skupiny a pěveckého sboru
prohlídka budovy včetně netradičních prostor základní a mateřské školy Brána
seznámení s historií a současnosti budovy a společenství
malé občerstvení
 

Celý článek

Sekce pro členy

 Naše stránky prochází určitou reformou, mezi ně zapadá i  "členská sekce". Pokud jste členy sboru nebo patříte mezi naše stálé návštěvníky neváhejte s registrací.

Celý článek

Vítejte na našem novém webu

Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.

Celý článek

Podpořili nás

Město Nová Paka

a mnoho různých jednotlivců.
 
Chcete-li se přidat a podpořit celé toto dílo, můžete použít tento kód: