Aktuality

Manželské večery

Chtěli byste spolu zase něco nového zažít anebo trochu zapracovat na vzájemném vztahu?

Rozjíždíme již po několikáté kurz pro páry, který si získává stále větší oblibu. Dokonce jsou páry, které si chtějí kurz zopakovat podruhé nebo i potřetí. Zjistili totiž, že se vyplatí do svého vztahu investovat a že je to v posledku velmi příjemné, když se více milujeme a není to stále jenom "každodenní šeď". Takové manželství může být nakonec docela legrace :-)

 

Více o kurzu se můžete dočíst všeobecné informace na celostátních stránkách kurzu anebo přímo konkrétní informace ke kurzu v Nové Pace.

Celý článek

Noc kostelů

V pátek 23. května probíhá celorepubliková akce s názvem Noc kostelů, do kterého se zapojuje i naše společenství. Srdečně vás zveme na prohlídku našeho sborového domu a malou ochutnávku toho, jak žijeme, co děláme, a co je pro nás podstatné a zajímavé. Začínáme již v 18:00 představením kursů Alfa. Během celého večera a noci budete mít příležitost prohlídnout si naše prostory, včetně těch, které užívá naše základní škola Brána. Nabízíme příležitost rozhovoru o duchovních věcech s modtlitbou za vaše potřeby. Během večera bude zaznívat moderní živá hudba a mimo jiné se bude podávat naše káva Orbis Pictus.

Celý článek

Kultura na zámečku v Sobčicích

 

v sobotu 03. 5. 2014

v 17 hod.

Jarní koncert na zámku Sobčice

 

Na Vašem výletu do „přírody“ ve vzdálenosti hodiny a půl autem od Prahy máte možnost navštívit každoroční kulturní akci na barokním zámečku v Sobčicích .

Tentokrát Vám bude  zpívat

 

Smíšený sbor Vodopád z Nové Paky.

 

Na programu budou klasické, ale i lehčí skladby.

Vstup dobrovolny.

 

Prosím, zašlete Vaši přihlášku na můj e-mail : peter@ep3.at  do 1.kvetna 2014.

 

 

Těšíme se na setkání s Vámi

Rodina Erkinger-Hancvencl

www.schlossurlaub.at/kontakt

Celý článek

Pozvání na brigádu

Zveme rodiče na brigádu při stavbě základní školy Brána.

Každá, byť drobná pomoc má pro toto dílo obrovský význam, proto jsme vděční "za každou ruku a nohu".

V sobotu 21. 9. 2013 od 8 do 16 hodin včetně společného oběda. I kdybyste nemohli na celý den, každá chvíle má význam. Budeme se zabývat kopáním, bouráním, přesunem materiálu, úklidem a podobně. 

Těšíme se na vás - tým Brány.

 

Celý článek

Brigáda

Zveme rodiče na brigádu při stavbě základní školy Brána. Každá, byť drobná pomoc má pro toto dílo obrovský význam, proto jsme vděční "za každou ruku a nohu".

V sobotu 21. 9. 2013 od 8 do 16 hodin včetně společného oběda. I kdybyste nemohli na celý den, každá chvíle má význam. Budeme se zabývat kopáním, bouráním, přesunem materiálu, úklidem a podobně.

 

Těšíme se na vás !

Celý článek

Napadají vás někdy otázky, o kterých se běžně nemluví?

Pokud ano

zveme vás na setkání, kde se můžete zeptat na cokoli anebo říct názor, který byste se normálně báli vyslovit, a nikdo se nejen nebude smát, ale budou zde lidé, kterým v minulosti vyvstaly podobné otázky, na které hledali odpovědi a jsou připraveni s vámi o nich debatovat.

Jedná se o podzimní kurzy Alfa v rámci celonárodní iniciativy "Zveme Česko na večeři".

Tento podzim budou kurzy probíhat souběžně asi ve 200 společenstvích. Konkrétně v Nové Pace kurzy pořádá také Římskokatolická církev.

Abychom vyhověli všem zájemcům, pořádáme souběžně dva kurzy: 

od 24. září každé úterý od 17 hodin s hlídáním dětí v mateřském centru Studánka

od 26. září každý pátek od 19 hodin

Oba kurzy probíhájí v našem domě Jednoty bratrské

Nebojte se, přijďte to s námi zažít, popovídat, zeptat se a poznat nové věci.Více zde: https://www.jbnp.cz/kurzy-alfa/

Celý článek

Zase brigáda

Tuto sobotu 24. 8. 2013 budeme zase pracovat na stavbě od 8 hodin.

Tahle naše společná práce je zvláštní adrenalin. A nejen to, to je daleko víc! Tohle dílo přitahuje lidi jako magnet. Nevěříte?

Celý článek

Mezinárodní příměstský tábor

Na základě spolupráce s firmou Suchánek - Walraven se nám otevřely kontakty s novými lidmi v Holandsku a přišel nápad i na společný mládežnický pobyt.

Myšlenka se stala skutečností a ve dnech 18. - 24.8. 2013 v Nové Pace probíhá setkání mladých lidí dvou zemí, kteří spolu tráví čas v aktivitách hudebních, sportovních, hrají hry, navštěvují české domácnosti, odhalují a předávájí některá česká specifika a také pracují na stavbě základní školy Brána. Je to pro všechny velké zbohacení a proces zdokonalování v mezinárodní komunikaci, zejména v používání angličtiny.

Díky všem vedoucím, organizátorům i prostředníkům, kteří tuto akci zprostředkovali.

Celý článek

Hrubá pouť

Toto je naprostá novinka našeho společenství, kterou jsme nikdy neplánovali.

Naskytla se nám příležitost mít na novopacké pouti stánek. Vše to začalo založením Novopacké pražírny kávy ORBIS. Lada Včeláková nás přizvala do svého řemeslného stánku. Proto jsme vzali malý pražící stroj i kávovar a pražili jsme a vařili přímo na pouti. Připravili jsme i malé posezení. Výnos z této akce je věnován na podporu projektu BRÁNA - stavby základní školy.

Stejně nejlepší bylo to, že jsme mohli mluvit s mnoha lidmi - známými i neznámými.

Jsme vděční MKS a dalším, kdo nám v tom vyšli vstříc.

Celý článek

Děti zpívají a ukazují spolu s námi

VID_20161009_093727.mp4 (262,8 MB)

Podporují nás

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Dále naše projekty podpořily tyto subjekty:

Nadace Preciosa

Město Nová Paka

a mnoho různých jednotlivců