Aktuality

Brigáda

Zveme rodiče na brigádu při stavbě základní školy Brána. Každá, byť drobná pomoc má pro toto dílo obrovský význam, proto jsme vděční "za každou ruku a nohu".

V sobotu 21. 9. 2013 od 8 do 16 hodin včetně společného oběda. I kdybyste nemohli na celý den, každá chvíle má význam. Budeme se zabývat kopáním, bouráním, přesunem materiálu, úklidem a podobně.

 

Těšíme se na vás !

Celý článek

Napadají vás někdy otázky, o kterých se běžně nemluví?

Pokud ano

zveme vás na setkání, kde se můžete zeptat na cokoli anebo říct názor, který byste se normálně báli vyslovit, a nikdo se nejen nebude smát, ale budou zde lidé, kterým v minulosti vyvstaly podobné otázky, na které hledali odpovědi a jsou připraveni s vámi o nich debatovat.

Jedná se o podzimní kurzy Alfa v rámci celonárodní iniciativy "Zveme Česko na večeři".

Tento podzim budou kurzy probíhat souběžně asi ve 200 společenstvích. Konkrétně v Nové Pace kurzy pořádá také Římskokatolická církev.

Abychom vyhověli všem zájemcům, pořádáme souběžně dva kurzy: 

od 24. září každé úterý od 17 hodin s hlídáním dětí v mateřském centru Studánka

od 26. září každý pátek od 19 hodin

Oba kurzy probíhájí v našem domě Jednoty bratrské

Nebojte se, přijďte to s námi zažít, popovídat, zeptat se a poznat nové věci.Více zde: https://www.jbnp.cz/kurzy-alfa/

Celý článek

Zase brigáda

Tuto sobotu 24. 8. 2013 budeme zase pracovat na stavbě od 8 hodin.

Tahle naše společná práce je zvláštní adrenalin. A nejen to, to je daleko víc! Tohle dílo přitahuje lidi jako magnet. Nevěříte?

Celý článek

Mezinárodní příměstský tábor

Na základě spolupráce s firmou Suchánek - Walraven se nám otevřely kontakty s novými lidmi v Holandsku a přišel nápad i na společný mládežnický pobyt.

Myšlenka se stala skutečností a ve dnech 18. - 24.8. 2013 v Nové Pace probíhá setkání mladých lidí dvou zemí, kteří spolu tráví čas v aktivitách hudebních, sportovních, hrají hry, navštěvují české domácnosti, odhalují a předávájí některá česká specifika a také pracují na stavbě základní školy Brána. Je to pro všechny velké zbohacení a proces zdokonalování v mezinárodní komunikaci, zejména v používání angličtiny.

Díky všem vedoucím, organizátorům i prostředníkům, kteří tuto akci zprostředkovali.

Celý článek

Hrubá pouť

Toto je naprostá novinka našeho společenství, kterou jsme nikdy neplánovali.

Naskytla se nám příležitost mít na novopacké pouti stánek. Vše to začalo založením Novopacké pražírny kávy ORBIS. Lada Včeláková nás přizvala do svého řemeslného stánku. Proto jsme vzali malý pražící stroj i kávovar a pražili jsme a vařili přímo na pouti. Připravili jsme i malé posezení. Výnos z této akce je věnován na podporu projektu BRÁNA - stavby základní školy.

Stejně nejlepší bylo to, že jsme mohli mluvit s mnoha lidmi - známými i neznámými.

Jsme vděční MKS a dalším, kdo nám v tom vyšli vstříc.

Celý článek

Přenos do Rozhlasu

V neděli 11. 8. 2013 nás opět navštívili pracovníci Českého rozhlasu a zajistili přímý přenos z našeho shromáždění.

Potěšily nás mnohé reakce našich posluchačů a děkujeme za ně.

Nebylo to pro nás úplně snadné uprostřed prázdnin, ale mohu říct, že i tak jsme si to nakonec "užili" a překonali i určitou trému. Máme radost z Pána Ježíše i z toho, že o Něm můžeme veřejně mluvit a zpívat.

Pokud byste si chtěli poslechnout záznam pořadu, zde se dá stáhnout.

Celý článek

Service project 2013

Máme za sebou týden plný perné práce, ale i zábavy. Sešlo se tu asi 45 mladých lidí z východních Čech. Smekám před organizátory akce, kteří šli naplno do všeho s děckama. My Pačáci jsme jim vděční za to, že spolu s námi zase výrazně pohnuli stavbou Brány.

Je to opravdu zajímavé, jak tato stavba hýbe lidmi, jejich srdci, že někteří, ačkoli nejsou třeba zvyklí moc manuálně pracovat, přijedou ve svém volném čase, dřou tady a ještě nám třeba pošlou finanční příspěvek na cihly.

Pokud máte přístup na FB, doklikejte se k záznamům z této akce, možná vás to taky potěší a povzbudí.

Celý článek

Spousta novinek

Školní rok je u konce a kalendářní rok v polovině. 

Odehrává se spousta věcí, že je nestačíme průběžně zachycovat na těchto stránkách. Tak alespoň ve stručnosti:

Celé naše společenství za zapojeno do různých činností. Někdo víc v Bráně, jiný ve Studánce nebo ve Fontáně, Unitasu, plánování tábora, Service projectu, Česko-holandského příměstského campu, přípravě kurzů Alfa na září nebo zajišťování stavby základní školy. Mezitím rozvíjíme přípravu Novopacké pražírny, testujeme kávu Orbis, připravujeme k tomu provozovnu a plánujeme další věci, o kterých uslyšíte postupně.

Ano, život s Bohem je velmi pestrý, protože nás učí novým zkušenostem. Nemusíme žít ve strachu, protože On má vše ve svých rukou a dává nám moudrost i sílu.

Děkujeme všem, kdo nám přispěli na nákup cihel pro stavbu, ještě několik palet zbývá zaplatit. Pokud byste se ještě chtěli přidat, klikněte na kontakt, kdce najdete číslo účtu.  

Pokud vás zajímá více informací o zmíněných aktivitách, nejdete postupně další informace na jednotlivých odkazech.

Celý článek

Děti zpívají a ukazují spolu s námi

VID_20161009_093727.mp4 (262,8 MB)

Podporují nás

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Dále naše projekty podpořily tyto subjekty:

Nadace Preciosa

Město Nová Paka

a mnoho různých jednotlivců