Aktuality

Mezinárodní příměstský tábor

Na základě spolupráce s firmou Suchánek - Walraven se nám otevřely kontakty s novými lidmi v Holandsku a přišel nápad i na společný mládežnický pobyt.

Myšlenka se stala skutečností a ve dnech 18. - 24.8. 2013 v Nové Pace probíhá setkání mladých lidí dvou zemí, kteří spolu tráví čas v aktivitách hudebních, sportovních, hrají hry, navštěvují české domácnosti, odhalují a předávájí některá česká specifika a také pracují na stavbě základní školy Brána. Je to pro všechny velké zbohacení a proces zdokonalování v mezinárodní komunikaci, zejména v používání angličtiny.

Díky všem vedoucím, organizátorům i prostředníkům, kteří tuto akci zprostředkovali.

Celý článek

Hrubá pouť

Toto je naprostá novinka našeho společenství, kterou jsme nikdy neplánovali.

Naskytla se nám příležitost mít na novopacké pouti stánek. Vše to začalo založením Novopacké pražírny kávy ORBIS. Lada Včeláková nás přizvala do svého řemeslného stánku. Proto jsme vzali malý pražící stroj i kávovar a pražili jsme a vařili přímo na pouti. Připravili jsme i malé posezení. Výnos z této akce je věnován na podporu projektu BRÁNA - stavby základní školy.

Stejně nejlepší bylo to, že jsme mohli mluvit s mnoha lidmi - známými i neznámými.

Jsme vděční MKS a dalším, kdo nám v tom vyšli vstříc.

Celý článek

Přenos do Rozhlasu

V neděli 11. 8. 2013 nás opět navštívili pracovníci Českého rozhlasu a zajistili přímý přenos z našeho shromáždění.

Potěšily nás mnohé reakce našich posluchačů a děkujeme za ně.

Nebylo to pro nás úplně snadné uprostřed prázdnin, ale mohu říct, že i tak jsme si to nakonec "užili" a překonali i určitou trému. Máme radost z Pána Ježíše i z toho, že o Něm můžeme veřejně mluvit a zpívat.

Pokud byste si chtěli poslechnout záznam pořadu, zde se dá stáhnout.

Celý článek

Service project 2013

Máme za sebou týden plný perné práce, ale i zábavy. Sešlo se tu asi 45 mladých lidí z východních Čech. Smekám před organizátory akce, kteří šli naplno do všeho s děckama. My Pačáci jsme jim vděční za to, že spolu s námi zase výrazně pohnuli stavbou Brány.

Je to opravdu zajímavé, jak tato stavba hýbe lidmi, jejich srdci, že někteří, ačkoli nejsou třeba zvyklí moc manuálně pracovat, přijedou ve svém volném čase, dřou tady a ještě nám třeba pošlou finanční příspěvek na cihly.

Pokud máte přístup na FB, doklikejte se k záznamům z této akce, možná vás to taky potěší a povzbudí.

Celý článek

Spousta novinek

Školní rok je u konce a kalendářní rok v polovině. 

Odehrává se spousta věcí, že je nestačíme průběžně zachycovat na těchto stránkách. Tak alespoň ve stručnosti:

Celé naše společenství za zapojeno do různých činností. Někdo víc v Bráně, jiný ve Studánce nebo ve Fontáně, Unitasu, plánování tábora, Service projectu, Česko-holandského příměstského campu, přípravě kurzů Alfa na září nebo zajišťování stavby základní školy. Mezitím rozvíjíme přípravu Novopacké pražírny, testujeme kávu Orbis, připravujeme k tomu provozovnu a plánujeme další věci, o kterých uslyšíte postupně.

Ano, život s Bohem je velmi pestrý, protože nás učí novým zkušenostem. Nemusíme žít ve strachu, protože On má vše ve svých rukou a dává nám moudrost i sílu.

Děkujeme všem, kdo nám přispěli na nákup cihel pro stavbu, ještě několik palet zbývá zaplatit. Pokud byste se ještě chtěli přidat, klikněte na kontakt, kdce najdete číslo účtu.  

Pokud vás zajímá více informací o zmíněných aktivitách, nejdete postupně další informace na jednotlivých odkazech.

Celý článek

Brigáda na nové škole

V rámci výstavby nové školy jsme zahájili sérii brigád, které v loňském roce významně posunuly termín dokončení MŠ. Velmi děkujeme všem, kteří přišli pomoci.
Zveme opět na sobotu 20. dubna od 8 h. Obsahem prací bude především nošení materiálu, demontáže, bourání, úklid aj. Zajištěno bude občerstvení a polední oběd. Předpokládané ukončení prací bude cca v 16 h.
Termín další brigády plánujeme na 1. června.

Celý článek

kurz Manželské večery

Již 5. dubna začne další série kurzů, jejichž účelem je povzbudit páry ke vzájemnému porozumění a budování vztahů. Podrobnosti zde

Celý článek

Divadelní večer na podporu Brány

Naše město navštíví specifické divadelní uskupení, které byví diváky napříč republikou. Spousta humoru má ale vždycky nějakou hlubší myšlenku, která jen tak nevyprchá. Nenechte si to ujít. Zažijete spoustu legrace, nových podnětů a ještě podpoříte dobrou věc.

Upozorňuji, že Frýdlantští dramatici jsou v Nové Pace poprvé!!!

Tedy v úterý 19. 2. v 19 hodin ve velkém sále MKS.

Vstupné 80,-/60,- Kč.

Pořádá Brána, základní a mateřská škola, Fontána, o.s. a Městské kulturní středisko.

Celý článek

Valentýnský večer

Chceme znovu využít iniciativu Národního týdne manželství a podpořit tak manželské páry v jejich úsilí o pokojné soužití, hlubší porozumění a budování vztahu.

Celistvé a harmonické manželství je dnes něčím velmi vzácným a stojí za to mu věnovat čas.

Proto vás zveme na zábavně odpočinkový společenský večer. Budete srdečně vítáni.

Celý článek

Manželské večery

Tento kurz pro páry se už v Nové Pace osvědčil a chystáme jeho opakování již v březnu 2013.

Bližší informace najdete zde. Pokud o tom uvažujete, neváhejte, informujte se, napište a hlavně se toho nebojte :-).

Celý článek